Pirmas Puslapis

 Įžanginė Informacija
 Ego
 Kursai
 Ištraukos Iš Raštų
 Paskaitos
 Alchemija
 Meilės Erdvė
 Kiti Straipsniai
 Knygos
 Mantros
 Audio Paskaitos
 Gnostiškas Menas
 Naujienos
 Nuorodos
 Forumas


Mechaniškos būtybės


Mes niekaip nepaneigsime, jog Pasikartojimo dėsnis veikia kiekvienoje mūsų gyvenimo akimirkoje.

Iš tikrųjų kiekvienoje mūsų egzistencijos dienoje egzistuoja įvykių, sąmonės būsenų, žodžių, troškimų, minčių, valių, t. t. pasikartojimai.

Akivaizdu, jog kai savęs nestebime, mes negalime pastebėti šio nenutrūkstamo kasdienio pasikartojimo.

Aišku, kad tas, kuris nėra suinteresuotas save stebėti, taip pat nenori ir dirbti tam, jog pasiektų tikrą esminę transformaciją.

Bet blogiausia, jog egzistuoja tokie žmonės, kurie nori save transformuoti nedirbdami su savimi.

Mes neneigiame to fakto, kad kiekvienas iš mūsų turi teisę į tikrą Dvasios laimę. Vis dėlto tiesa yra tokia, jog minėta laimė bus absoliučiai neįmanoma, jeigu mes nedirbsime su savimi.

Kai žmogus iš tikrųjų sugeba pakeisti savo reakcijas į įvairius kasdien nutinkančius įvykius, tada jis gali viduje pasikeisti.

Tačiau jei rimtai nedirbsime su savimi, mes negalėsime pakeisti to, kaip reaguojame į praktinio gyvenimo faktus.

Mums reikia pakeisti savo mąstymo būdą, būti mažiau aplaidžiais, tapti rimtesniais ir pradėti kitaip priimti gyvenimą. Mums reikia sutikti gyvenimą jo tikrąja ir praktine prasme.

Vis dėlto jeigu mes ir toliau liksime tokie, kokie esame, kiekvieną dieną elgsimės taip pat, kartosime tas pačias klaidas, kaip visada išliksime neapdairūs, tada bet kokia galimybė pasikeisti iš tikrųjų bus eliminuota.  

Jei iš tikro norime pažinti save, mes turime pradėti stebėti savo elgesį kokios nors mūsų gyvenimo dienos įvykiuose.

Tuo mes nenorime pasakyti, kad kažkas neturėtų kasdien save stebėti. Mes tik teigiame, jog savęs stebėjimas prasideda su pirma diena, kai tik žmogus pradeda save stebėti.

Viskas turi savo pradžią; taigi pradėti stebėti savo elgesį kurią nors mūsų gyvenimo dieną yra gera pradžia.

Žinoma, pati tinkamiausia pradžia yra stebėti savo mechaniškas reakcijas, t. y. ką mes sakome, jaučiame ir galvojame, susidurdami su visomis tomis mažomis smulkmenomis namuose: miegamajame, svetainėje, virtuvėje, taip pat gatvėje, darbe ir t. t.

Tada svarbu pamatyti, kaip ir kokiu būdu tas mechaniškas reakcijas mes galime pakeisti. Vis dėlto, jei mes manome, kad esame geri žmonės, kad niekada nesielgiame nesąmoningai ir neteisingai, mes niekada nepasikeisime.  

Visų pirma mums reikia suprasti, jog esame žmonės-mašinos, paprasčiausios marionetės, kontroliuojamos slaptų agentų, užsislėpusių „aš“.

Mumyse gyvena daugelis asmenų, mes niekada nesame tokie patys. Kartais per mus pasireiškia savanaudiškas asmuo, kitąkart – irzlus, dar kitomis akimirkomis – kilnus, geranoriškas asmuo, vėliau – skandalingas, šmeižikiškas asmuo, dar vėliau – šventas, o po kurio laiko – melagis, t. t.

Taigi kiekviename iš mūsų slypi visokių tipų asmenys, visokių rūšių „aš“. Mūsų asmenybė yra tiktai marionetė, kalbanti lėlė, kažkas mechaniško.

Pradėkime būdami sąmoningais nedidelę mūsų dienos dalį. Bent jau keletą trumpų minučių per dieną mes turime nustoti būti paprasčiausiomis mašinomis. Šitai turės lemiamos įtakos mūsų egzistencijai.

Kai mes save stebime ir nedarome to, ko tas ar anas „aš“ nori, kad darytume, tada mes akivaizdžiai nustojame būti mašinomis.

Vienintelė akimirka, kurioje žmogus valingai yra pakankamai sąmoningas, kad nustotų būti mašina, paprastai iš esmės pakeičia daugelį nemalonių aplinkybių.

Nelaimei, mes gyvename mechanišką, įprastinį ir absurdišką kasdienį gyvenimą. Mes kartojame įvykius, mūsų įpročiai išlieka tie patys, mes niekada nenorime jų keisti. Jie yra mechaniški bėgiai, kuriais juda mūsų apgailėtinos egzistencijos traukinys. Nepaisant to, apie save mes esame tik geriausios nuomonės.

Didybės manijos apsėstųjų gausu visur. Tie, kurie mano esą dievai, realiai yra mechaniškos ir eilinės būtybės, žemės purve paskendę žmonės, pasigailėtinos lėlės, kurias valdo įvairūs „aš“. Tokie žmonės niekada nedirbs su savimi.

 


<<< Gyvenimo knyga       Gyvenimui būtina duona >>>

 


 „Erškėčiai ir pinklės  yra priešgyniautojo  kelyje; kas saugo savo  sielą, bus toli nuo jų.“ 

     - Patarlės 22:5

__________________

Kontaktai | Pirmas Puslapis | Naujienos