Pirmas Puslapis

 Įžanginė Informacija
 Ego
 Kursai
 Ištraukos Iš Raštų
 Paskaitos
 Alchemija
 Meilės Erdvė
 Kiti Straipsniai
 Knygos
 Mantros
 Audio Paskaitos
 Gnostiškas Menas
 Naujienos
 Nuorodos
 Forumas


Laimė


Žmonės kasdien dirba, jie stengiasi išgyventi. Jie nori kažkaip gyventi. Vis dėlto, jie nėra laimingi. Žodis „laimė“, kaip mes čia sakome, žmonėms yra lyg „graikų kalba“. Vis dėlto, blogiausia yra tai, jog jie tai žino. Tačiau būdami tarp tokio kartėlio, jie atrodo nepraranda vilties vieną dieną pasiekti laimę, nors ir nežinodami kaip.

Vargšai žmonės! Jie taip kenčia! Tačiau jie nori gyventi ir bijo mirti...

Jei žmonės suprastų ką nors apie revoliucinę psichologiją, tikriausiai jie netgi kitaip mąstytų, tačiau faktas, kad jie nieko nežino. Jie tenori išgyventi savo varge ir tai yra viskas.

Egzistuoja smagios ir malonios akimirkos, tačiau tai nėra laimė. Žmonės painioja malonumą su laime. Vakarėliai, ėjimas per barus, išgertuvės ir lėbavimas yra gyvuliški malonumai, tačiau tai nėra laimė...

Žinoma egzistuoja ir naudingi susibūrimai, neperlenkiant lazdos, be vulgaraus elgesio ir piktnaudžiavimo alkoholiu. Tačiau tai irgi nėra laimė.

Ar jūs esate malonus žmogus? Kaip jūs jaučiatės šokdami? Ar jūs įsimylėjęs? Ar tai tikra meilė? Ką jūs jaučiate šokdami su savo mylimuoju (-ąja). Leiskite akimirką man pabūti žiauriam ir pasakyti, jog tai irgi nėra laimė. Jei jūs esate pagyvenęs žmogus, jei jūs nesate prisirišęs prie šių malonumų, jei jie jums palieką blogą skonį burnoje, atleiskite man už pasakymą, jog viskas būtų kitaip, jei jūs būtumėte jaunas ir pilnas iliuzijų.

Bet kuriuo atveju, kad ir ką jūs besakytumėte, vakarėliai ar jų nebuvimas, meilė ar meilės nebuvimas, turėjimas arba neturėjimas to, kas yra vadinama pinigais, jūs nesate laimingi, nors jums gali atrodyti ir priešingai.

Žmonės nugyvena gyvenimus visur ieškodami laimės, bet miršta niekada jos nerasdami. Amerikoje ir kitur egzistuoja daugelis tų, kurie kada nors tikisi laimėti loterijoje; jie mano, jog taip suras laimę. Kai kurie tikrai laimi, tačiau tai neatneša jiems laimės, kurios jie taip siekia.

Būdamas jaunas, vyras svajoja apie tobulą moterį, princesę iš Tūkstančio Ir Vienos Nakties, apie kažką išskirtinio. Tada smogia žiauri gyvenimo realybė: žmona ir maži vaikai, kuriuos reikia išlaikyti, sudėtingos finansinės problemos ir t. t. Neabejotina, jog augant vaikams, didėja ir problemos; kartais su jomis gali netgi nepavykti susidoroti...

Natūralu, jog vaikams augant, jiems reikia didesnių batų, kurie yra brangesni. Tai yra akivaizdu. Jiems augant, jų drabužiai tampa vis brangesni. Jei turite pinigų, tai nėra problema, tačiau jei neturite, tada tai yra rimtas dalykas ir tame egzistuoja didelė kančia. Viskas dar būtų kažkaip pakenčiama, jei žmona būtų gera, bet jei vyras išduodamas, t. y. jei žmona jį apgauna, tada kokia gi prasmė jam stengtis uždirbti šeimynai pinigų.

Nelaimei, egzistuoja ypatingi pavyzdžiai apie nuostabias moteris, tikras gyvenimo palydoves ir sėkmėje, ir varge; tačiau, dar labiau pablogindami situaciją, jų vyrai tai laiko savaime suprantamu dalyku ir, dar blogiau, palieka jas dėl kitų moterų, kurios apkartins jiems gyvenimą.

Yra daug jaunų merginų, kurios svajoja apie savo princą. Deja, žiauri realybė yra kitokia ir viskas baigiasi tuo, jog jos išteka už tironų.

Didžiausia svajonė moteriai yra turėti gražius namus ir būti mama, tai - palaiminta lemtis. Tačiau netgi jei ji išteka už gero vyro, kas yra mažai tikėtina, galiausiai viskas vis tiek baigiasi. Sūnus ir dukros susiranda kitas puses ir palieka namus arba jie būna nedėkingi savo tėvams. Galiausiai šeimyninis gyvenimas baigiasi.

Apskritai paėmus, šiame negailestingame pasaulyje, kuriame mes gyvename, laimingi žmonės neegzistuoja... Visi vargšai žmonės yra nelaimingi.

Eidami gyvenimo keliu, mes sutikome daug individų, kurie turi daug pinigų, bet yra pilni problemų: jie įsivėlę į teismo procesus, apdėti dideliais mokesčiais, t. t.

Jie nėra laimingi.

Kokia prasmė būti turtingu, jei žmogus neturi geros sveikatos? Vargšai turtingi žmonės! Kartais jie yra nelaimingesni už elgetą.

Šiame gyvenime viskas praeina: dalykai, žmonės, idėjos, t. t. Tie, kas turi pinigų, ir kas jų neturi, taip pat praeina. Niekas nepatiria tikros laimės!

Daugelis žmonių nori pabėgti nuo pačių savęs per narkotikus ar alkoholį. Tiesą sakant, jie ne tik kad nepabėga, bet dar blogiau, jie yra įkalinami ydos pragare.

Kai narkomanas apsisprendžia pakeisti savo gyvenimą, jo draugai (kurie buvo įsitraukę į alkoholio, marihuanos ar LSD vartojimą) išnyksta, tarsi pamojus burtų lazdele.

Laimė nėra pasiekiama bėgant nuo „aš“, „aš pats“, Ego. Vietoj to, įdomu būtų sugriebti bulių už ragų, stebėti, studijuoti „aš“ tam, kad atrastume kančios priežastis.

Kai žmogus atranda tikrąją tokios gilaus kančios ir kartėlio priežastį, akivaizdu, jog tada galima kažką padaryti...

Jei mums pavyksta pašalinti savo išgertuvių „aš pats“, „aš“, savo ydų ir prisirišimų „aš“, kurie mumyse sukelia tokią širdgėlą, jei mes sugebame pašalinti tą nerimą, kuris kankina mūsų protus ir susargdina mus, t. t., tada neabejotinai pasirodo tai, kas nepriklauso nuo laiko, kas yra už kūno, prisirišimų, proto ribų, kas iš tikrųjų yra anapus mūsų suvokimo ir kas yra vadinama laime!

Neabejotinai, kol mūsų sąmonė išlieka įkalinta ego, „aš pats“, „aš“ viduje, mes jokiu būdu negalėsime pažinti tikros laimės.

Laimė turi tokią savybę, kurios niekada nepažino nei „aš“ nei „aš pats“ ar ego.

 


Ištrauka iš knygos „The Great Rebellion“, pagal Samael Aun Weor

 


    „Smagu duoti     paprašytam, bet     geriau duoti     neprašomam,     pačiam susipratus.“ 

   - Chalilis Džibranas

__________________

Kontaktai | Pirmas Puslapis | Naujienos